Altcoin nedir? Güvenilir Altcoinler nelerdir?

Altcoin nedir? Güvenilir Altcoinler nelerdir?

Kripto para yatırımı olan Bitcoin harici yatırım yapılabilecek sanal para çeşitlerini ifade eden terimdir. Bitcoin parite olarak altcoinler de etki etmektedir.

Kripto para piyasası bazı tedbirler aldığınızda güvenlidir. Bu tedbirler bilinen bir borsada işlem yapmak, soğuk cüzdana sahip olmak gibi temel unsurlardır.Güvenilir altcoinler hakkında kısa bilgi verelim.

Güvenilir altcoinler hangileridir?

Ethereum (ETH):Bitcoin ilk alternatifi olarak düşünülebilecek alt coin Ethereum (ETH) olmaktadır. Kripto para piyasasında dijital petrol olarak da anılan Ethereum, sanal para dünyasında ikinci güçlü para olarak yer almaktadır.

Litecoin (LTC): Sanal para olarak geliştirime amacı içersinde en dikkat çekici noktası Bitcoin’e rakip olarak üretilmesidir.Token olarak piyasası güçlü destekçileri büyük firmalardır.

Monero (XMR):Sanal para piyasasına çıkış amacı gizliliğe önem veren yönetim anlayışıdır. Bu noktası dolandırıcılığı önlemek için etkin özelliğidir.

 Ethereum Classic (ETC): Ethereum dolandıcılığı olmasın diye kaynak kodun değişmelidir tezini savunanların, sanal parayı çatallandırması yaparak ETC’yi meydana çıkarmıştır.

NEM (XEM) :Bu paranın en büyük yatırımcı ağı Japonya’dır. Bu özelliği dolayısı ile Japonya dijital parası diye piyasada anılmaktadır. Java algoritması ile hazırlanmış dijital paradır.

Dash (DASH):En büyük özelliği işlemlerinizi saniyenin altında tamamlama özelliğidir.

Ripple (XRP): Google’nin verdiği destek ile geleneksel bankacılık sistemine alternatif ödeme yöntemi olarak kullanılmaktadır.

 Stellar Lumens (XLM): XLM’ in çıkış amacı olarak banka ve ödeme sistemi ile müşteri ikilemindeki bağlantıyı sağlamaktır. XLM, düşük ücretli finansal hizmet politikası ,işlem süresi olarak 2-5 saniye aralığında yapma avantajı sağlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir