Bitcoin Cash (BCH) Nedir?

Bitcoin Cash (BCH) Nedir?

Bitcoin Cash, Bitcoin blok zincirinde meydana gelen anlaşmazlık sonucu bölünme ile ortaya çıkan dijital paradır. Türkçe anlamı bitcoin elektronik nakit para anlamındadır. Dijital para olarak her hangi bir Merkez bankası bağlı değildir. Bitcoin CashBitcoinblockchain defteri kolu olarak, çok daha fazla büyüme imkanına sahiptir.

Bitcoin Cash’in oluştuğu, 1 Ağustos 2017 tarihinde elinde Bitcoin olan kullanıcılara, aynı oranda Bitcoin Cash verildi.      1 Ağustos tarihinden Bitcoin ve Bitcoin Cash  ayrı iki para birimi .olarak işlem görmeye başlamıştır.

Bitcoin cash nedir?

Bitcoin Cash Neden oluşturuldu?

 Bitcoin kodunun blok başına 1 MB veri sınırı ve saniye başına yaklaşık 3 işlem sınırı yetersiz geldiği için fikir ayrılıkları başladı. Bitcoin tercih edilmemeye başlandı bunun sonucunda hem Bitcoin’in gelişimi, hem de sınırlı limitlerden kurtulmak için Bitcoin Cash yaratıldı. Bu durumdan  sonra ise Bitcoin de Bitcoin Cash de hızla yükseldiler.

Bitcoin Cash (BCH) Ne Kadar?

1 Ağustos 2017 oluşumunda 175 USD olarak başlayan Bitcoin Cash, hızlı büyüme ile 465,45 dolara kadar yükseldi.Tabiki yatırımcılar kar realizasyonu yaparak,Bitcoin cash 300 dolar seviyelerine kadar geriletti. Bitcoin Cash, 16/11/2018 11:04 itibarıyla TL bazında 2.240,65 TL, Amerikan doları bazında ise $417,27 seviyelerinden işlem görüyor.

Bitcoin cash  neden  bölündü

Bitcoin cash 15.kasım 2018 tarihinde çatallaşarak bölünme yoluna gitti. İki farklı grubun anlaşamaması nedeni ile Bitcoin ABC ve Bitcoin SV olarak iki farklı para birimi oluştu.  Bölünmenin tamamlanması  16 kasımda gerçekleşmesi bekleniyor. Bitcoin cash iki grubun arasında muthiş bir çekişmeye sahne oluyor.Craig Wrigh ve Calvin Ayre tarafından desteklenen Bitcoin SV, ağın en büyük payı için verilen savaşta geri düşmüş durumda. ABC şu an Bitcoin Cash’i kontrol ediyor. Bu savaşı kim kazanır bilinmez ama kripto para yatırımcısının bu savaştan zararlı çıkacağı aşikar bir durum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir