Borsa da güçlü hisseleri nasıl bulabiliriz

Borsa da güçlü hisse senedini nasıl bulabiliriz?

Borsa da gruplara bölünmüş şirket hisse senetleri mevcuttur. Yatırımcı hisse senedi seçerken belli kriter üzerinden gider ise bu başarı getirir. Yatırımcının kriterleri nelerdir? , Borsa da güçlü hisse senedini nasıl bulabiliriz?, yatırımcı hangi kritere göre hisse seçmeli ? bu sorulara cevap bulmaya ve sizlere bu konu da yardımcı olmak için bu makalemizi hazırladık,bol ve bereketli kazançlar.

güçlü hisse senedi özellikleri nelerdir

Güçlü hisse senedi ne demektir ?

Borsa da işlem gören her hissenin belli değeri vardır. Güçlü hissenin, piyasa değeri yüksek olan ve fiyat kazanç oranı düşük,hisse performansı istikrarlı olan hisselere güçlü hisse senedi denmektedir. Borsa da sektör olarak belirlenebileceği  gibi, hisse senedi performansına göre belirleme yapabilirsiniz.

Yatırımcı hangi kritere göre hisse seçmeli ?

Borsa yatırımcısı,borsa dalgalanmalarından korunmak ve yükselen bir hisse senedi seçebilmek için bazı unsurlara dikkat etmelidir. Bu unsurlar ise;

  • Yatırım yapılacak hisse senedinin piyasa değeri nedir? bu noktaya bakmanız gerekir.
  • Piyasa değeri yüksek olan şirketlerin içinden,fiyat kazanç oranı düşük şirketleri seçmemiz gerekir.
  • Son Beş yıl içinde hissenin performansı ve trend hareketlerini incelemeniz gerekir.

güçlü hisseler hangileridir

Borsa İstanbul denince sanayi şirketleri bu alanda öne çıkan sektör oluyor. Bunun nedeni üretim ve pazarlama alanında ki başarılı stratejiler başta geliyor. Piyasa değeri yüksek şirketlerin başında ise, Tüpraş ,Ereğli, Ford Oto, Anadolu Efes, Arçelik, Petkim, Tofaş, Soda, Sasa,Ülker gibi şirketler başı çekmektedir. Bu şirketleri nasıl tespit ediyorsunuz sorusuna yanıt ise, Finnet 2000.com sitesinden inceleyerek bulabilirsiniz. Fin-net borsa inceleme programı sağlıklı ve tutarlı verilere ulaşma imkanı sağlıyor. Bu bulduğumuz güçlü hisselerin orta ve uzun döneme incelediğimizde diğer hisselerden ayrıldığını kolayca tespit edebilirsiniz. Borsa yatırımcısı para kazandıran hisse senetlerinden ayrıca temettü verimi yüksek olduğu için temettü geliri elde etme şansıda vardır. Yatırımcısına son 5 yıl incelemesi baz alındığında ise Aselsan , Soda ön plana çıkmaktadır. Finnet programı ile bu incelemeleri detaylı yapabilirsiniz.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir