• YARIM ALTIN
  1.377,42
  % 1,17
 • AMERIKAN DOLARI
  7,4294
  % 0,98
 • € EURO
  8,9820
  % 0,15
 • £ POUND
  10,3601
  % 0,33
 • ¥ YUAN
  1,1472
  % 0,90
 • РУБ RUBLE
  0,0998
  % 1,17
 • BITCOIN
  347251,694
  % 2,60
 • BIST 100
  1.471,39
  % -1,13
tempobet

Borsa portföy oluşturmak

Borsa portföy oluşturmak
Borsa portföy oluşumu

Borsa portföy oluşturmak

Borsa da ilk yatırım çeşitliliğinde aklımıza gelen hisse senetleridir.Sermaye piyasası sadece bununla sınırlı değildir. Ensrüman çeşitliliği olarak döviz,altın, emtia alım – satımı gibi çeşitli alternatifler mevcuttur.Borsa yatırımcısının amacı, Para kazanmak ise altarnatif portföy oluşumu ve strateji gelişimini iyi oluşturmak gerekir. Borsa portföy oluşturmak için bilgi ve tecrübe öncelikli konudur.Yatırım için piyasayı tanıma ve analiz yöntemlerini öğrenmek gerekir.Analiz yöntemleri öğrendikten sonra yorumlama yeteneği ile trend değişimlerini takip ederek parofyonel hareket etmek gerekir.Borsa portföyü oluşturma yatırımcının risk unsurlarına göre hareket etkisine göre karar vermesi gereken etkenlerin başında gelmektedir. Teknik analiz bilgisi ile  portföydeki yatırım araçlarının fiyat hareketleri ve dip,zirve analizleri yapılması ve ,tabiki başka faktör olarak da ekonomik gelişmeler yurtiçi ve yutrdışında portföy oluşumunda etki eden unsurlardır.Borsa yatırımcı profili risk algısı yüksek,yada risk algısı düşük enstrümana yatırım yapma etkeni olarak karşımıza çıkar.

Borsada Portföy Oluşumu ve Gelişimi Nasıl Sağlanır?

Borsa da portföy oluşumu yukarıda bahsettiğimiz bilgi ve tecrübe ile oluşur.Bu tecrübe ve analiz yeteneği oluştuğunda portföy çeşitliliği ile risk algısını yönetme söz konusu olur.Yatırım için gerekli olan borsa portföy çeşitliliği için ilk bakmanız gereken enstrümanın yer aldığı trend değişimlerinden olan boğa piyasasında yer alan yatırım araçlarını incelemeniz gerekir.İkinci dikkate alnacak nokta ise; Bilgi akışının temizliğidir. Bu anlamda KAP bilgilerini dikkate alarak inceleme yapmak gerekir. Spekülatif haber ve analizler sadece portföyünüze zarar verir.Hiç bir zaman paranızın tamamı ile yatırım yapmayınız,dalgalanmalarda sizin emniyet sibobunuz olacak para miktarı mutlaka elinizde olmalıdır.

Kap içinde verilen bilgiler çok değerlidir,yatırımcının o yatırım ile ilgili alması gereken tedbir yada bilgileri sunduğu için önem arz eder.