Borsada kaybetmeden kazanmak mümkün mü?

Borsada kaybetmeden kazanmak mümkün mü?

Borsada kazanmak için borsa sistemi olmalıdır.Borsa oyuncusu belli sisteme uymak şartıyla kazanabilir.

Borsada kazanma

İnsanların birçok farklı yatırım aracıyla para kazanmaya çalıştığı günümüz dünyasında borsa oldukça büyük bir yer kaplıyor. Bir çok yatırımın temeli olan borsa ticareti var oldukça varlığını güçlendirerek sürdürecek gibi gözüküyor. Her geçen gün binlerce yeni borsa oyuncusu sisteme dahil oluyor. Acemi borsacıların çoğalması ile parası nın çoğunu acemi bir şekilde yanlış portföy oluşturarak dağıtan acemi sayısı da dikkat çekiyor. Kısa vadede fazla para kazanmanın peşinde olan acemi yatırım cılar kimi zaman ciddi kayıplarla kimi zaman ufak sıyrıklarla oyundan çekilmek durumunda kalıyor.

 Peki borsada kaybetmemek mümkün mü?

Yıllardır ekonomik beklentilerini tamamen borsa üzerinden gideren ve tecrübesi oldukça yüksek olan oyuncular bile zaman zaman kaybediyor. Fakat kayıpları tecrübeleriyle beraber telafi edilebilir ve görmezden gelinebilecek seviyelerde oluyor. Yani profesyonel yatırımcıların genel duruma bakarsak borsa da kaybetmeden kazandığını söyleyebiliriz. Yine de bu profesyonel dahi olsa bir yatırımcının dalgalı, çalkantılı bir piyasada para kaybetme yeceği anlamına gelmiyor. Borsa her zaman daha fazla tecrübe, ilgi, takip istiyor.

Borsada kaybetmemeyi nasıl öğrenirim?

Borsada kaybetmemek veya kayıpları nızı telafi edilebilir seviyeye getirebil mek için borsaya paranızı yatırmadan izleyebileceğiniz bir çok yol var. Bu yollardan en önemlisi deneyimli yatırımcıların yaptıklarını ve yazdıkları nı fazlaca dikkat vererek takip etmek. Sizin görmediğiniz bir noktayı usta bir yatırımcı size gösterebilir size yeni bakış noktaları kazandırabilir. Yinede usta borsacıların yaptıklarını kendimiz uygularken daha fazla dikkat etmeliyiz. Onların gözlemlendiği bir çok etken bizim senaryomuzda olmayabilir.

Bunun dışında borsa oyuncusu parasını borsaya yatırmadan önce borsa oyna maya başlayabilirsiniz. Bunu gereken ciddiyetle yaptığınız takdirde size ciddi bir refleks sağlayacaktır. Bu simulasyon lar da başlayacağınız miktarı kendiniz seçip reel hisselere yatırım yapıp yatırımlarınızı izleyebilirsiniz. Gerçek parayla borsada yapabileceğiniz tüm işlemleri sanal parayla yapıp kendinizi deneyebilirsiniz.

Bütün bunları yaptıktan sonra  borsa oyuncusu kendini hazır hissediyorsa uzman yorumlarını kulak arkası etmeden gerekli takipleri sağlayarak yatırım yapmaya başlayabilirsiniz. Yatırımlarınızda çevrenizde her söyleneni uygularsanız sorun yaşaya cağınız gibi ciddi uyarıları önemseme mekte para kaybetmenize yol açabilir. Borsa yatırımınızi teknik veriler üzerinden yaparsanız ve buna devam ederseniz tecrübeyle beraber kaybet meden kazanmanız mümkün olabilir.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir