• YARIM ALTIN
  1.485,87
  % -0,37
 • AMERIKAN DOLARI
  7,2894
  % 1,14
 • € EURO
  8,5893
  % 1,17
 • £ POUND
  9,5170
  % 0,87
 • ¥ YUAN
  1,0502
  % 1,14
 • РУБ RUBLE
  0,0998
  % 1,16
 • BITCOIN
  83905,422
  % -0,99
 • BIST 100
  1.113,40
  % 0,30
tempobet

Büyümede öncü olan kazandıran hisse nasıl seçilir.?

Büyümede öncü olan kazandıran hisse nasıl seçilir.?

Borsada para kazandıran hisseleri seçmek

Borsa da kazandıran hisse seçimi kriterleri yatırımcı için  için rehber niteliğindedir. Tercih edilecek  hisseler  aşağıda anlatılan kritere göre analiz araçları ile  analiz  yapılarak bulunmalıdır.

Ekonomide para kazandıran sektör üretimdir. Üretim olmadan ekonomik gelişme olmaz. Bu sebeple sanayi şirketlerine bu analizi uyguladığımızda şu esaslara göre hareket etmemiz gerekir.

Bu kriterler  Satış rakamları, büyüme hızıÖz sermaye yapısı, Varlıklar ve yatırım durumudur. Bu kriterlere uygun olan şirketler büyümede öncü grubu içinde yer alır. Yatırımcıların hepsi bilgi ve tecrübe sahibi olmadığı için bu konuda biraz tereddüt edebilirler. Bu kriterlere göre analiz yapabileceğiniz analiz sonuçlama ,temel analiz ve haber analizi ile bu şirketleri seçmek için yardımcı olan analiz için www.stockeys.com adlı siteden yardım alabilirsiniz.

borsada kazandıran hisse senedi yatırımı nasıl olur

Yatırımcı para için devamlı bilgi ve tecrübe gelişimi içinde olmalıdır. Hisse yada diğer finans piyasaları her zaman aynı tepki ile hareket etmez. Mutlaka belli dönemlerde yükseliş yada düşüş yaşanması normal durumdur. Ülke ekonomisi ve yurt dışı piyasalar bu duruma etki eden en önemli nedendir. Yatırımcı düşünce ve ekonomik faktörleri göz önünde tutarak zamanla yapmalı ve bu doğrultuda işlem yapmalıdır. Yatırımcı belli ilke ve politikası olduğu ve uyguladığı sürece kazanç sağlar.Borsada alım ve satımda zamanlaması çok önem arz eder. Büyüme verisi aynı ekonomilerde olduğu gibi hisselerde de geçerli bir durumdur. Yatırım, büyüme, kar durumu, varlıkları ve öz sermaye durumuna göre ön plana çıkan Ülker yer almaktadır. Bu durum tabi ki biraz 2018 krizine yol açan  Çin-ABD ve ABD-Türkiye restleşmesi ile biraz yara alsa da sonuç olarak ekonomimizde Ülker, Vestel, Trakya cam, Koza altın, Ereğli  bu öncü şirketler arasında yer almaktadır. Güçlü sermaye yapısı üretim ve teknoloji için vazgeçilmez unsurlar olarak yer almaktadır.