Hisse senedi nasıl değer kazanır?

Hisse senedi değer kazanacağı nasıl anlaşılır?

Hisse senetlerinin değer kazanacağını Hissenin analizi ile hisse trend yönü’ nü tespit ederek bulunur.Hisse trend yönü işlem yapmak için yatırımcıya bilgi verir.Hisse trend yönü teknik analiz ve temel analiz ile bulunabilir.

Borsa trend

Hisse analizinde  kullanılan tekniklerin başında teknik analiz yöntemi gelir.

Hisse fiyat ve hisse trend analizi  ile senetlerin ne şekilde değişim yapacağı hakkında sinyaller alabilirsiniz.

Hissenin Bedelli sermaye artırımı yatırımcı açısından pek hoş karşılan madığı için ilk zaman hissede değer kaybı yaşanabilir fakat daha sonra öz sermaye güçlendiği için olumlu etki yapar., şirketin ortaklık yapısını değiştir mesi yeni gelen ortak ve şirketin mevcut hissedarlık yapısı da hissede olumlu yönde etki yaratabilir. Hisse senedinin değer kazanacağını anlamak için belli başlı bazı bilgileri bilmeniz gerekiyor. Piyasaları başlıca etki eden ABD ekono mik verileri başta olmak üzere gelişmiş ülkelerde açıklanan ekonomik veriler, ve bu ülkelerin merkez bankalarının uyguladıkları para politikaları ciddi artış oluşmasına zemin hazırlaya bilmek tedir.

Hisselerin değeri yatırımcının arz ve talebine bağlı olarak hissenin fiyatının yükselmesi için ekonominin uygun durum da olması gerekir.Savaş durumu, yüksek faiz, enflasyon gibi unsurlar dövizlerin değerini etkileyen unsurların başında gelir.Ülkede  dövizlerde yaşanan değişim lere bağlı olarak da senetlerin değeri artmaktadır. İktisat teorisine uygun olarak talebin çok arzın ise sınırlı olması, senedin yükseleceği işaret etmek tedir. Hisse senedi  trend yönü ayı piyasası ve boğa piyasası olmak üzere döngü olarak olusur. Tekrar olarak uygulanabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir