Kripto Para da kazanmak için gerekli altın kurallar nelerdir?

Kripto Para da kazanmak için gerekli altın kurallar nelerdir?

Kripto para yatırımı bazı istisna kurallara uyarak para kazanmanız mümkündür. Dijital para olarak da adlandırılan coinler , Bitcoin başta olmak üzere alt coinlerden oluşmaktadır. Kripto para ticaretinde coinmarketcap.com adlı sitede yayınlanan ilk 10 coine yatırım yapmak genelde para kazanmanızı sağlar. Her yatırım aracına olduğu gibi paranızın hepsi ile yatırım yapmak riski dağıtmanıza engel olur. O nedenle paranızın 1/3 ü ile Bitcoin yatırımı, 1/3 ü ile altcoin yatırımı geri kalan para nakitte bekletmek size artı bir avantaj sağlar.

Kripto para kazandıracak altın kurallar

Kripto para yatırımında işte size para kazandıracak 5 altın kuralı açıklayalım.

 1 : Yatırımcı Sabırlı olmak zorundadır.

Kripto dünyası yatırımı sabırla beklemeniz gerektiği zamanlarda yeri geldiğinde hiç piyasaya bakmadan bilgisayarını açmadan beklemenizi gerektirebilir. Finansal piyasa kuralı her inişin bir çıkışı, her çıkışın bir inişi vardır, bir döngü halinde hep devam etmektedir. Coinmarketcap.com’da  ilk 20’sıra içinde  yer alan kripto paraların grafik analizi yaptığımızda yukarıda açıkladığımız döngü hep mevcuttur.

****Kripto para hakkında detaylı bilgi  ilginizi çekebilir.

 2 : Bilgi sahibi olmadığınız yatırım yapmayınız.

Kripto dünyası kazanç kadar risk faktörlerini yanında taşır. Bu risklerin başında bilmediğiniz coin riski ön plandadır. Bildiğiniz, tanıdığınız coin hareketleri ve piyasa sağlamlığı her zaman para kazandırır. Bilgi sahibi olmadığınız coin ise size 1 verip 10 alma riski ve piyasa şartlarını kestiremediğiniz için zarara sokabilir.

 3 : Yatırım da Fanatik davranmak sizi zarara sokabilir.

Yatırımcı uzman ve mantıklı hareket etmek zorundadır. Yatırım yapacağı coinin alım-satım noktalarını bilir. Bu yönde strateji oluşturur. Fanatiklik yaparak karı eritmez. Yatırımcının altın kuralı kar cebe yakışır. Bu kuralı uygulamanız size fayda sağlar yoksa bir anda zarar noktasına gelebilirsiniz. Duygularınız ile değil uzmanca hareket etmek size para kazandırır.

 4 : Hedefi olan yatırımcı daima para kazanır.

Yatırımcı yatırım kararı aldığında alış-satış noktası ve kar hedefini belirleyerek işlem yapmalıdır. Bilinçli ve yatırım hedefi olan her zaman para kazanır. Hareket noktaları belli olduğunda zarar durumunda ise en Az zarar ile kurtulmak hedef ile belirlenir. Yatırımcı psikolojisi olarak da hedefiniz olduğunda üzülmemiş olursunuz.

 5 : Uyku düzeninizi bozmamak gerekir.

Kripto para yatırımcısı düzenli ve hedefli yatırım yaptığında ,düzensiz olan yatırımcıya göre daha avantajlıdır. Alış hedefi ve satış hedefi belli olduğu için saatlerce bilgisayar başında kalarak uykusuz kalmaz. Çünkü emrini vermiş sistem o noktaya geldiğinde otomatik alış-ya da satış yaparak o hedefi gerçekleştirmiş olur. strese girmeye, uykusuz geceler geçirmeye hiç gerek yoktur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir