Kripto para kazandıran indikatörler nelerdir?

Kripto para kazandıran indikatörler nelerdir?

Kripto para yatırımı yapan, yatırımcı bazı strateji ile para kazanabilir. Bu stratejiler, genel finans piyasalarında kabul görmüş ve kripto para dünyasında da geçerli teknik analiz temeli olan indikatörler, iyi bilinirse yatırımcı para kaybetmez. Her indikatörü değil de,kabul görmüş RSI,FİBONACCİ DÜZELTMESİ,MACD, BOLLİNGER BANTLARI konularını sizlere anlatacağız.

kripto paralarda kullanılan indikatörler

1 – Bollinger Bantları

Kripto para yatırımcı en çok tercih edilene Bollinger Bantlarıdır. Kripto para dünyasında fiyat değişim yer  ve değişim oranını belirlemek için kullanırız.  Bolinger Bantları ile yatırımcılar  finansal marketlerin ne kadar dalgalandığını bakmak içinde kullanıyorlar.

İlginizi çekebilir : Kripto para yatırımında bollinger bandı nasıl uygulanır ?

Yatırımcı kendi uzman durumuna göre bollinger bantlarından, basit veya güçlü ”sinyaller” yakalayabilir. Bu sinyaller ile “Çift Tepe” veya “Çift Dip” formasyonları da bulabilir. Yeni başlayan yatırımcı için yol gösterici bir indikatördür.

2 – MACD

MACD, Hareketli Ortalamanın Yakınsaması veya Iraksaması İndikatörüdür. Piyasaların aşırı alım veya satımlarını belirlemek için kullanılan indikatördür.

3 – Fibonacci Düzeltmesi

Yatırımcının, direnç ve destek seviyeleri belirlemesi için kullanılır. Yatırımcıların stratejik al-sat emiri vermek ,hedef belirleme için kullanılır. Finansal piyasalar için ana direnç seviyeleri olarak kabul edilen üç anahtar seviye %38.2, %50 ve %61.8’dir.

4 – Göreceli Güç Endeksi (RSI)

Kripto para dünyası , RSI’yi  yönsel fiyat hareketlerinin değişimini  ölçmek için kullanılıyor.Yatırımcıların dayanağı olan RSI parametrelerini  bir piyasanın aşırı alıma (70 üstü) veya aşırı satıma (30 altı) uğradığını belirlemek için de genelde RSI kullanılır. Yatırımcılara, piyasa  gelişiminin nasıl olacağı hakkında bilgi vermese de, bir piyasaya giriş yapılıp yapılmayacağını gösteren güzel bir indikatördür.

.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir