Kripto para piyasasında yeni yatırımcıya kazandıran stratejiler

Yeni başlayan yatırımcıya kazandıran yatırım stratejileri :

Kripto para borsaları, hisse senedi borsalarında alım-satım yapma mantığı ile aynı işliyor. Aracı hesaba yatan para ile karşılığında tercih yapınıza göre bitcoin veya altcoin alma imkanına kavuşuyorsunuz. Hisse senedi fiyat hareketlerinin aynısı kripto parada geçerli fiyat hareketleri var. Belli noktada alış, belli noktada satış işlemi sonucunda kar yada zarar ediyorsunuz. Yeni başlayan bir yatırımcı 2 türlü strateji uygulayabilir. 1-Bitcoin yatırımı yapma  2-Alt coinlere yatırım yapma

yeni başlayanlara kripto para stratejileri

1- Bitcoin Yatırımı :

Bu strateji kolaylıkla uygulanabilir. Yeni yatırımcı bitcoin alım-satım yapmak için takip ettiği ve belirlediği fiyat aralıklarında işlemini yapması yeterlidir. Güvenlik amacı ile soğuk cüzdan kullanıyorsanız gönderip-geri alma işlemlerini yapmanız gerekir. Fiziksel cüzdanda bitcoin’inizi saklayarak işlem yapmadan da para kazanmanız mümkün.2017 yılında bir yıl elinde tutarak milyarder olan yatırımcılar buna örnek teşkil edebilir.

2-En İyi 10 kripto paraya yatırım yapmak:

Yöntem çok basit uygulanabilir. Bilgi ve tecrübeniz yoksa risk faktörünü azaltmak ve para kazanmak için; belirlediğiniz yatırım miktarınızın yarısı ile Bitcoin kalan yarısı ile Coinmarketcap.com sitesindeki ilk on içindeki kripto paralara eşit dağıtım yaparak yatırım yapabilirsiniz. Coinmarketcap.com sitesi kripto piyasasındaki kripto paraları toplam piyasa değerlerine göre sıralıyor.Bu siteden aylık 3 aylık gibi zaman diliminde ilk 10’a giren kripto paraları takip ederek listenizi güncel tutarak para kazanabilirsiniz.

En iyi 9 kripto paraya yatırım yapmanın avantajları :

Daima iyi altcoin’lere yatırım yapıldığı ve riski dağıttığınız için bu strateji daima piyasa takibine gerek kalmadan para kazanmanızı sağlar.

En iyi 9 kripto paraya yatırım yapmanın dezavantajları :

Bu strateji size düşük oranlı getiri sağlar. Piyasa istikrarı düzenli gittiğinde fazla getiri sağlamaz.

Yalnızca En iyi olan coin yatırım stratejisi:

Bu stratejisi uygulaması bilgi ve tecrübe gerektirir. Nedeni coin araştırması yaparak fiyat hareket politikaları belirleme,en iyi hangi yatırım ve teknoloji getirisi sunabilir?, Örnek Ethereum, Neo, Eos  güvenlik ve işlem hacmi ve hızları gibi teknik nedenler ile bu ilk 10 arasına girmiş hatta birbirleri ile sıralama konusunda yarışır olmuşlardır. Bu konuda araştırma yaparken alt coin fiyat grafiklerini mutlaka incelemelisiniz. Bu grafikler seçmiş olduğunuz coin’in yönünü düşme yada çıkma konusunda bilgi vermesidir. Diğer adı ile teknik olarak dip noktası yada zirve noktalarını belirlemek bazı göstergeler yardımı ile olur. Bu noktada sizlere bollinger bantları, RSİ, MACD göstergeleri çok fayda sağlamaktadır.

Günlük alım-satım stratejisi :

Bu strateji günlükçü diye tabir ettiğimiz yatırımcı grubunu anlatır. Bu işlemin mantığı yukarıdaki belirtilen göstergelerden faydalanarak günlük yada haftalık fiyat hareketlerine göre al-sat yapıyorlar. Bu stratejiyi yeni başlayanlar için tavsiye etmiyoruz.

Pump-Dump stratejisi:

Bu strateji bazı yasal olmayan grupların kurmuş olduğu ve beraber hareket ettiği bir coinde yapay hareket ettirme şeklinde getiri sağlamasını ifade eder. İşlem yapay olarak fiyat arttırmak için para pompalaması (PUMP) ile işlem gerçekleşiyor. Özellikle yeni yatırımcılar bu tuzağa düşüyor. Piyasaya girip alım yapıyor o esnada grup paralarını geri çekiyor(DUMP) ve coin fiyatı çakılıyor. Bu noktada yeni başlayana ve tecrübesiz olan yatırımcılar işlem hacmi düşük kripto paralara yatırım yapmaktan kaçınmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir