• YARIM ALTIN
  1.450,37
  % 0,00
 • AMERIKAN DOLARI
  7,4691
  % 0,08
 • € EURO
  9,0267
  % 0,07
 • £ POUND
  10,1568
  % 0,06
 • ¥ YUAN
  1,1520
  % 0,00
 • РУБ RUBLE
  0,1010
  % -0,40
 • BITCOIN
  263521,743
  % 0,13
 • BIST 100
  1.524,49
  % -1,43
tempobet

Temettü verimi yüksek hisseler nasıl bulunur?

Temettü verimi yüksek hisseler nasıl bulunur?

Borsa da portföy yöneticileri ve yatırımcı hisse senedi getirisi elde edebilmek için oldukça detaylı analiz ve araştırma yapmaktadırlar. Aracı kurum fon yöneticileri müşteri portföyü oluştururken değişik nitelikte hisse senetleri seçimi ile sepet oluşturarak riski dağıtma yöntemine başvurmaktadırlar.

Temettü verimi yüksek hisse nasıl bulunur?

Borsadaki bireysel yatırımcı hisse senedi seçiminde güzel paralar kazanabilmesi için, kâr potansiyeli ivmesi güçlü, temettü verimi yüksek hisse senetlerine yönelmesi gerekmektedir.

Şirket bilanço analizi olarak temel analiz konusunda yeterli bilgi sahibi olmak gerekir. Eğer bu konuda bilgi sahibi değilseniz araştırma yaparak bu konuda bilinçlenerek analiz programları ile bu hisseleri bulabilirsiniz. Temettü konusunda bilgi sahibi olmaz isterseniz.Mutlaka bu konuda yazdığımız Temettü nedir? yazımızı incelemenizi tavsiye ederiz.

Net kar ivmesi yüksek olan, temettü verimi pozitif olan hisse getiri olarak potansiyeli de yüksek olur.Borsa yatırımcısı bu hisseleri takip ederek para kazanabilirler. Temettü verimi yüksek olan ucuz hisseler nasıl bulunur ?yazımızı incelemenizi tavsiye ederiz.

yatırımcılar bu hisseleri analiz programı Queenstocks.com’u kullanarak inceleyebilirler.

Queenstocks.com programında yapılan analizde net kar büyümesi yüksek ve temettü verimi pozitif olan BIST 100 şirketleri analizi neticesinde 18 hisse bu durumu bize veriyor. Makalemizde ki konuya uygun olan şirket hisseleri ise şöyle sıralanıyor.; Aksa Akrilik Kimya, Enka İnşaat, Sasa Polyester, Turkcell, Verusa Holding, Tekfen Holding, Arçelik, Hektaş, Çelebi, Halk GMYO, Anadolu Cam, Ülker Bisküvi, Bim Mağazalar, T.S.K.B., Aselsan, TAV Havalimanları, Koç Holding ve Kordsa Teknik Tekstil.

Queenstocks.com ile yapılan taramada BIST 100’de çıkan
“Kar büyümesi güçlü temettü verimi pozitif 18 hisse”nin listesi:

Karı En Çok Artan ve En Yüksek Temettü Verimi Aksa Akrilik Kimya’nın

18 şirket içinde ise geçen yılın aynı dönemine göre en fazla kar artışı yaşayan BIST 100 içerisinde olan Aksa Akrilik Kimya yer aldı.Bilanço ve gelir tablosuna göre Şirket 2018/09 dönemi dönem karı 104 milyon TL olurken, 2019/09 hesap dönemi karı yüzde 293,8 oran bazlı artarak 411 milyon TL kar rakamına ulaştı.

Aksa Akrilik Kimya % 8,02 temettü verimi oranı ile tabloda ki şirketler arasında en yüksek temettü verimine sahip şirket olarak karşımıza çıkıyor.Aksa Akrilik Kimya ardından ,ikinci sırada ise karını % 171 artış olan Enka İnşaat ,üçüncü sırada ise % 146 kar artışı yaşayan Sasa Polyester oluyor.

En Yüksek Kar açıklayan şirket Koç Holding

Analiz yapılan tabloda olan şirketler arasında en yüksek dönem karı elde eden şirket ise ;7,29 milyar TL ile Koç Holding ilk sırada yer aldı.Ayrıca PD/DD analizi ile Koç Holding 51,4 milyar TL piyasa değeri ile en yüksek şirket olarak yer aldı. ikinci sırada ise 3,6 milyar TL kara ulaşan Enka İnşaat ile 3,4 milyar TL kar açıklayan Turkcell izliyor.